Trwa ładowanie strony, warto czekać...

,

   

REKLAMA
Naprawa Samochodów

NASZA BAZA FIRM

DZIAŁY
Domena na sprzedaż  
PRZEPOWIEDNIE.PL  
KWAŚNIEWSKI.COM.PL  
TELEPATIA  
OKIEMLAIKA.PL  
PARTIAOBYWATELI.PL  

STATYSTYKA

Użytkownicy online: 2
Odwiedzających: 633356

Ostatnia aktualizacja
19-07-2019, 10:43:19
OKIEMLAIKA.PL
POLITYKA


Europosłanka Beata Szydło i jej kandydatura na przewodniczącą


Oferta:

Wpisano: 19.07.2019 godzina 10:37


Jak wiemy europosłanka Beata Szydło zrezygnowała z kandydowania na stanowisko przewodniczącej europejskiej komisji zatrudnienia i spraw społecznych. Czy to była właściwa decyzja? Z, punktu widzenia Beaty Szydło, czyli, prywatnego raczej nie, ale do zrozumienia. Z, punktu widzenia europosłanki PiS to, moim zdaniem, niewłaściwa decyzja. Nawet błędna strategicznie i taktycznie. Zawsze mi się myli co to strategia, a, co to taktyka. Taktyka, to chyba sposób realizowania strategii, ale pewny nie jestem. W, każdym bądź razie to był błąd. Dlatego, że:

1. skoro przegrała dwa głosowania, to przegranie trzeciego ujmy by jej nie przyniosło, a, dałoby PiS argumenty negocjacyjne przy innych albo późniejszych wyborach;

2. skoro PiS poparł wybór Niemki, to mógł spodziewać się, że Niemcy zrewanżują się w trzecim głosowaniu. W, razie porażki byłby argument: my Was wsparliśmy, wy nas nie. A, w polityce argumenty to podstawa dyplomacji. Gdyby wybrali Szydło na przewodniczącą, to PiS mógłby to ogłosić jako sukces. To, że za trzecim razem to tylko gra polityczna. Polityk, nawet, jeżeli jest kobietą, musi mieć grubą skórę (polityczną). Oczywiście sama skóra nie wystarczy, ale, gdyby porównać Beatę Szydło do byłej premier Wielkiej Brytanii Theresy May, to polska była premier wypada bladziej. Oczywiście Theresa May nie jest europosłanką, ale można się spodziewać, że, gdyby była na miejscu Beaty Szydło, to walczyłaby do samego końca o stanowisko. Teraz PiS nie będzie mógł nic ugrać, bo Niemcy zawsze będą mogli powiedzieć, że Polka sama zrezygnowała, a, oni chcieli ją wybrać, najpóźniej w ostatnim głosowaniu. W, końcu, europosłanką Beata Szydło jest po raz pierwszy i, "frycowe" trzeba płacić. Tym, bardziej, że jako premier polskiego rządu trochę dała "kość" zarówno Kanclerz Merkel, jak i europosłom. A, że do tego "chlubi" się wartościami chrześcijańskim i katolickimi, jakie by one nie były, to tym bardziej powinna być gotowa "nieść swój krzyż do samego końca"

KATEGORIE DZIAŁU
OKIEMLAIKA.PL

OSTATNIO DODANE FIRMY
DO NASZEJ BAZY FIRM

ANKIETA


Czy chcesz zmiany władzy w Polsce

tak
nie
nie wiem
nie obchodzi mnie to